Co je to Nordic walking

Nordic walking, nebo-li Severská chůze je kondiční chůze se speciálními holemi. Jedná se o sport, při kterém zapojíte většinu svalů těla, díky holím i jeho horní polovinu. Zároveň hole tlumí dopady, takže šetří velké klouby (kolena, kyčle).

  • Proč "Severská chůze"? ..... chůze s holemi jako sport pochází z Finska. 
  • Pro koho je NW vhodný? ....téměř pro kohokoliv. Od mladých po seniory, od lidí kteří začínají s pohybem po aktivní sportovce. Intenzita a délka zatížení se volí individuálně. Chůze může být jak relaxační, tak tréninková.

  • Kde mohu chodit? .... kdekoliv. Na povrchu prakticky nezáleží. ale vhodnější pro zdraví  je pohyb v přírodě s měkčí podložkou.

  • Proč je vhodný začátek pod dohledem instruktora? .... Nordic walking není těžký. Ale spousta "nezaučených" chodců zvolí špatné hole i nevhodnou techniku, zejména opory o hole. Taková technika pak nemusí mít žádný přínos pro zdraví, někdy může dokonce i uškodit. Instruktor vysvětlí jaké hole si pořídit a jak je správně využívat tak, aby přínos NW byl pro vaše tělo co nejvyšší a zároveň jste si neubližovali. Proto doporučujeme absolvovat alespoň základní kurz.

  • Proč u nás? Jsme sportovkyně zvyklé pohybovat se na čerstvém vzduchu a milujeme chůzi, nejpřirozenější pohyb člověka. Instruktorka Veronika je zároveň fyzioterapeutka, a tak máte zaručenou širší odbornost. Můžete při kurzech zkonzultovat své problémy pohybového aparátu a najít tak vhodnou změnu pohybu či stylu tak, aby byl pro vás co nejvhodnější.