Fyziosportys

S myšlenkou projektu propojení fyzioterapie a sportu jsme si pohrávali již dlouho. Naše fyzioterapeutka Veronika Peterková byla kdysi vrcholovou sportovkyní, a také ve své praxi se orientuje více na aktivní klientelu. Proto se s počátkem roku 2018 rozhodla vytvořit Fyziosportys - propojení fyzioterapie a sportovních aktivit. Společně s dalšími kolegy tak postupně budeme rozšiřovat tým i záběr našeho projektu. Důležitou myšlenkou je i propojení člověka s přírodou, jako místem aktivity i relaxace. 

Hlavní myšlenkou je individuální práce s klientem a vedení naší práce srdcem. Každý člověk je jedinečný, a tak i my se snažíme naslouchat, přizpůsobovat terapii i aktivity Vašim potřebám tak, abychom společně dosáhli výsledků, se kterými budete spokojeni.

  Budeme nám ctí, když se stanete našimi klienty.

 

 

Poznejte náš tým


 

Bc. Veronika Peterková

Jsem fyzioterapeutka a bývalá vrcholová sportovkyně. O fyzioterapii jsem se začala zajímat díky sportu. A zároveň jsem vždy chtěla propojit svou praxi se sportovci. To se mi splnilo díky založení vlastní praxe Fyziosportys, ale i díky spolupráci s extraligovými basketbalovými kluby mužů BK JIP Pardubice a Královští sokoli Hradec Králové, ale také s klubem orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice, či se sportovci z atletického klubu Hvězda Pardubice. 

Zároveň ve své ordinaci ráda uvítám každého klienta, i když není ze sportovního prostředí. Mám ráda pestrost - stereotyp není nic pro mě. Každý klient je pro mě výzvou. Mým cílem je, aby odcházel s úsměvem a užíval si pohyb bez bolesti. Individualita klienta je pro mě na prvním místě. 

Jsem také instruktorkou Nordic walking a Lesní mysli. Příroda je pro mě hlavně místem psychické relaxace a dobíječem energie. Což ráda ukazuji i svým klientům. Příroda mě provázela od malička, ať už to bylo spaní pod širákem s tátou nebo celoživotní provozování orientačního a rádiového orientačního běhu (v letech 2000 - 2014 na vrcholové reprezentační úrovni). Do přírody se tak vždy ráda vracím. 

Mgr. Pavla Horová

 Fyzioterapeutka a studentka doktorského programu na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, pod vedením doc. Mgr. Kateřiny Neumannové, Ph.D. V rámci svého studia se zaměřuje na dechovou rehabilitaci u pacientů, kteří trpí dechovými obtížemi při refluxní chorobě jícnu. Během studia spolupracovala se sportovci z oddílu JUDO klub Olomouc a reprezentanty rádiového orientačního běhu. Od dětství je neustále v pohybu. V letech 2010 - 2015 byla vrcholovou sportovkyní a postupně členkou reprezentačních družstev rádiového i klasického orientačního běhu. Fyzioterapie jí změnila pohled na svět, a tak veškeré úsilí teď zaměřuje na objevování lidského těla z druhého břehu. Pohyb pro ní však zůstal důležitý s cílem udržení fyzického zdraví a úsměvu na rtu.